Радио Милева

Погледнете како Јелена Карлеуша изгледаше како тинејџерка на 16 години (фото)

Погледнете како Јелена Карлеуша изгледаше како тинејџерка на 16 години (фото)

Пејачката и член на жирито на “Ѕвездите на Гранд” Јелена Карлеуша на естрадата се појави кога имаше само 16 години.

Оттогаш досега таа се има променето премногу, па многу е тешко да се препознае доколку видите нејзина стара слика.

На Твитер се појави фотографија од Карлеуша кога имала само 16 години, а на која што се гледа како пејачката се нашминкала премногу нападно.

Во една од емисиите на “Ѕвездите на Гранд”, Саша Поповиќ на Карлеуша и рече дека кога имала 16 години изгледала како “Циркус”, на што таа му возврати дека тој изгледал како 3 циркуса.