Радио Милева

Погледнете како изгледаше Тамара Тодевска во бремноста со Хана, а како денес (фото)

Погледнете како изгледаше Тамара Тодевска во бремноста со Хана, а како денес (фото)

Бременоста ја менува секоја жена, не само физичкиот изглед, туку внатрешното задоволство ја прави да блеска во секој поглед.

Македонската пејачка Тамара Тодевска отсекогаш важела за добро стилизирана дама.

Тодевска пред 3 години уживаше во својата прва бременост.Добро стилизирана и со порасното трудничко стомаче, Тамара блескаше во својата прва блажена состојба.

foto: fashionel/fb

Пејачката беше неуморна, активна трудница, уживајќи во секој момент и чекајќи го моментот кога ќе ја роди својата ќерка.

На 29 април, 2016, Тамара и нејзиниот сопруг станаа родители на својата ќерка Хана која стана смисла на нивниот живот.

Хана денес има 2ипол години и порасна  во едно прекрасно, слатко, симпатично, хиперактивно девојче. А доколку ја следите Тодевска на „Инстаграм“ често може да видите објави од нејзината ќерка која ќе ве освои од прва.

 

 

View this post on Instagram

 

Ne znam za vas, ama jas ja sonuvam vise pesnava😳🤦🏼‍♀️😂 A-ram-sam-sam 🤷🏼‍♀️

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on

Хана, наскоро ќе добие братче, а семејството ќе се прошири со нов член. Имено,  во декември Тамара ќе стана мајка по вторпат на својот син кој ќе се вика Дарен.

foto: instagram

И во текот на втората бременост Тодевска е неуморна трудница.До неодамна настапуваше  по Македонија, а ја сними и својата нова песна „Довидување таго“.

foto: instagram

Таа се повлече од музичката сцена се до породувањето, а секој момент го поминува со најмилите.

foto: instagram

Погледнете како изгледаше Тамара во првата бременост, а како сега. Колку се променила, процените сами.

Но, едно е сигурно, Тодевска блеска.

Останати вести од Радио Милева