Радио Милева
14 години по серијата

Погледнете како изгледа турската актерка која ја глумеше Лејла Текин во серијата „Кога лисијата паѓаат“ (фото)

Погледнете како изгледа турската актерка која ја глумеше Лејла Текин во серијата „Кога лисијата паѓаат“ (фото)

Поминаа 14 години откако се снимаше турската серија „Кога лисјата паѓаат“, а беше доста популарна и во Македонија.

Од неодамна серијата повторно се емитува на телевизија Алфа, па љубителите на турските серии повторно имаат можност да ја следат оваа турска драма.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gökçe Bahadır (@gokce.bhdr)

Актерката Ѓокче Бахадир која ја играше ќерката Лејла Текин, се прослави токму со оваа улога.

Ѓокче нормално е доста променета оттогаш, таа е активен корисник на Инстаграм каде може да се погледнат доста фотографии од нејзината приватност.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gökçe Bahadır (@gokce.bhdr)

Актерката има еден пропаднат брак зад себе, и вели дека нема среќа во љубовта.

Останати вести од Радио Милева