Радио Милева

Погледнете како изгледа бабата на Харис Џиновиќ: Многумина мислат дека и е сестра на Мелина, а не мајка (фото)

Погледнете како изгледа бабата на Харис Џиновиќ: Многумина мислат дека и е сестра на Мелина, а не мајка (фото)
фото:пинк.рс/принтскрин/инстаграм

Познато е дека популарниот пејач Харис Џиновиќ има убава, млада сопруга. Неговата љубов со дизајнерката Мелина Џиновиќ, која е три децении помлада, трае веќе 16 години.

Се чини дека нејзината убавина Мелина ја наследила од мајка си Елма Галиќ. Елма живее во Загреб, кој е роден град на Мелина.

фото:ало.рс

Како и нејзината ќерка, таа многу се грижи за својот изглед.

Госпоѓа Елма ја доби Мелина во бракот со Сулејман Галиќ,.

Улогата баба на Харис Џиновиќ ја доби уште во 2014 година, кога пејачот и дизајнерката ја крунисаа со брак врската која траеше 11 години.

Останати вести од Радио Милева