Радио Милева

Подготовките во полн ек: Богдана ќе ја носи венчаницата на свекрвата Цеца стара 25 години

Подготовките во полн ек: Богдана ќе ја носи венчаницата на свекрвата Цеца стара 25 години
фото:инстаграм/вељко ражнатовиќ

Веjко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ ќе го кажат судбоносното „да“ на 24 ноември на гламурозна свадба во Белград, а подготовките за забавата што ќе собере околу 500 гости е во полн ек. Како што дознава „Сцена“, Цеца со ентузијазам ја прифатила идејата бремената свршеница на нејзиниот син да ја носи нејзината венчаница за време на црковната церемонија.

– Богдана ќе ја облече венчаницата на Цеца и тоа е посебно задоволство за пејачката. Таа беше воодушевена кога идната невеста ја праша и веднаш го прифати предлогот. Свршеницата на Вељко ќе ја прилагоди венчаницата на Цеца за големината, за да може да и ’одговара на изгледот. Синовите на сестрата на Цеца, Лидија, близнаците Илија и Питер, ќе имаат посебна улога, носејќи го велот на Богдана. Кога ќе пристигнат во хотелот, невестата ќе се пресоблече во долг фустан кој е специјално изработен за неа – вели изворот и открива дека деновиве Богдана, Цеца и Анастасија се посветиле на изборот на декорацијата на салата во луксузениот хотел.

фото:инстаграм/вељко ражнатовиќ

– Тројцата ја уредуваат декорацијата, се приближува свадбата и сакаат сите да бидат совршени. Ќе има многу детали и цвеќиња, не сакајќи да остават ништо случајно, со оглед на сите опции што ги имаат.

– Кумот ќе биде долгогодишен пријател од Кипар, додека Богдана го избра својот најдобар пријател од детството.

Во договор со Цеца, Богдана и Вељко решија да ја почитуваат традицијата и старите српски обичаи, па се шпекулира дека и Вељко ќе ја облече униформата на Аркан.

Фолк дивата Светлана Ражнатовиќ се погрижи за музиката на претстојната свадба, а  покрај оркестарот на Аце Софронијевиќ и пејачката Александра Дабиќ, гостите ќе ги забавува и младата “везда на „Гранд“ Александра Младеновиќ.

Останати вести од Радио Милева