Радио Милева

Подалеку од секојдневието: Ања Ветерова славеше роденден на Халкидики, a oва се нејзините скромни желби

Подалеку од секојдневието: Ања Ветерова славеше роденден на Халкидики, a oва се нејзините скромни желби
фото: Принтскрин/инстаграм/ањаветерова

Родендените се посебен период од нашиот живот, па вообичаено ги славиме со најмилите и најблиските.

Македонската пејачка деновие го славеше својот роденден.

Taa ги почасти фановите со неколку фотографии во бикини на плажа, а и неколку пати го најави својот роденден

Прво, објави фотографија во бикини од плажа, а во описот на истата напиша дека го очекува својот роденден како торта.

фото: принтскрин/инстаграм/ањаветерова

Потоа, повторно ги почасти фановите каде лежи во бикини и наметка, па се пофали дека е нејзиниот роденден, а под објавата се нижеа честитки.

фото: принтскрин/инстаграм/ањаветерова

За „хаштаг“ таа откри дека најважно и е здравјето и среќата, а потоа доаѓаат љубовта и успехот.

Kога станува збор пак за музичката кариера, Ветерова вели дека сака да го реализира концертот во Беркли.

Оваа година Ања роденденот го прослави на Халкадики.

„Роденденот оваа година го прославувам на Халкидики со моите најблиски. Забавата почна во утринските часови, а ќе заврши во некоја таверна или диско“, вели Ања Ветерова за Хаштаг.

Останати вести од Радио Милева