Радио Милева

Почнува новата сезона на „Твоето лице звучи познато“, а еве кој Македонец ќе биде меѓу учесниците (фото)

Почнува новата сезона на „Твоето лице звучи познато“, а еве кој Македонец ќе биде меѓу учесниците (фото)
фото:инстаграм/тлзп

Во октомври, шоуто „ТЛЗП All Stars“ започнuva да се емитува на „Прва“ српска, а порталот „Блиц“ го објави конечниот список на учесници.

Во новата сезона ќе се соберат старите sвезди на ова шоу, а водител ќе биде Мерија Килибарда.

Како што дознаваме, покрај тоа што Килибарда се врати како водителка, многу други изненадувања ги чекаат гледачите.

Концептот на шоуто нема да се промени и на победникот на секоја епизода ќе продолжи да му се доделува парична награда која ќе ја додели хуманитарно.

Покрај Пагонис, во претставата ќе учествуваат уште девет натпреварувачи меѓу кои и еден македонски кандидат.

Списокот е овој: Ненад Пагонис, Едита Арадиновиќ, Ненад Кнежевиќ –Кнез, Ивана Петерс, Катарина Богиќевиќ, Жељко Шашиќ, Алекса Јелиќ, Драган Којиќ-Кеба и нашиот Даниел Кајмакоски.

За потсетување, Даниел беше победник во 2016 година, а освоените 25 илјади евра ги донираше во хуманитарни цели за лечење на две дечиња од Куманово.

Освен Кајмакоски во ова шоу од македонските кандидати учествуваа Елена Ристеска и Тијана Дапчевиќ.

фото:инстаграм

Останати вести од Радио Милева