Радио Милева
тажна вест

Почина уште еден млад познат српски глумец (ФОТО)

Почина уште еден млад познат српски глумец (ФОТО)

Познатиот српски актер Игор Первиќ почина на 52-годишна возраст. Тој бил најден мртов  во својот стан утрово. Оваа вест беше потврдена од неговата поранешна девојка Јована Петровиќ, која објави заедничка фотографија на својот профил на социјалната мрежа Фејсбук.

“Мојата љубов”, напишала кратко над заедничка фотографија. На социјалните мрежи, неговите колеги, пријателите и обожавателите, почнаа да се простуваат од актерот.

Игор играл во многу филмови како “Црниот бомбардер”, “Лаење на ѕвездите”, “Буре барут”, познатите серии “Сивиот дом” “Раненик”, “Вук Караџиќ”, „Ургентен центар“… За првпат се појавил на јавната сцена со само 7 години.

Роден е во Белград на 29 октомври 1967 година, а самиот јавно признал раскажувајќи ја својата исповед како почнал да зема дрога.

Долго време се борел со зависноста за на крајот сепак да успее да се извлече од канџите на ова зло, но…!

Останати вести од Радио Милева