Радио Милева

Почина познатиот ТВ готвач како последица на коронавирус

Почина познатиот ТВ готвач како последица на коронавирус
фото: Шутерсток

Познатиот готвач Флојд Кардоз почина како последица од коронавирус.

„Со тага ви соопштуваме дека почина шефот Флојд Кардоз“ пишува на „Hunger Inc. Hospitality”, каде што работеше готвачот.

Флојд дозна дека е заразен од коронавирус на 18 март, а во болница беше примен еден ден пред тоа, односно 17 март. Симптомите почнал да ги чувствува кога се вратил од Индија каде го снимил серијалот  “Ugly Delicious.

На 17 март објави селфи од болница.

Останати вести од Радио Милева