Радио Милева
тажна вест

Почина пејачката на култната група „Дисциплина кичме“

Почина пејачката на култната група „Дисциплина кичме“

Пејачката на познатиот југословенски и српски рок бенд Дисциплина кичме, Маринка Ѓорѓевиќ Мања, почина вчера во 51 година од животот. Веста за нејзината смрт објавен е на официјалната ФБ страница на Дисциплина кичме.

„Не напушти нашата најубава Мања!Маринка Ѓорѓевиќ “– кратко е напишано на ФБ страницата.

Мања на групата Дисциплина кичме и се придружи после ткн. лондонска фаза на бендот, а нејзините вокали се забележани на нивните последни три албуми. Соработувала со бројни бендови од српската сцена.

Останати вести од Радио Милева