Радио Милева

Победничката на „Задруга 3“ доби ТВ ангажман во Белград: Хрватската старлета Ива Гргуриќ ќе води „Временска дијагноза“

Победничката на „Задруга 3“ доби ТВ ангажман во Белград: Хрватската старлета Ива Гргуриќ ќе води „Временска дијагноза“

Победничката на реалното шоу Задруга 3, хрватската старлета Ива Гргуриќ ќе биде водителка на „Временска прогноза“ на „Ред“ телевизија во Белград, каде што се пресели.

„Се преселив во Белград, дојдов на Ред ТВ, работам во временска прогноза, односно „Временска дијагноза“, како што се вика и ќе биде екстра. Работам и со козметика, се занимавам со фејс лифтинг без ниту една операција.

Ова е платформа која им дозволува на младите луѓе да го покажат својот потенцијал“, раскажа Ива, уште еднаш покажувајќи каков е нејзиниот…. Барем оној, телесниот! За водителскиот, допрва ќе треба да видиме!

Фото: Принтскрин Инстаграм

 

Останати вести од Радио Милева