Радио Милева

По завршувањето на „Пинкови ѕвездички – all stars“, Гоца Тржан откри што мисли за Антониа Гиговска

По завршувањето на „Пинкови ѕвездички – all stars“, Гоца Тржан откри што мисли за Антониа Гиговска
фото; принтскрин/антониагиговска/инстаграм

Предтходната недела заврши регионалното музичко шоу „Пинкови ѕвездички – all stars“.

Оваа сезона на сцената на „Пинк“ повторно се појави Антониа Гиговска која само добиваше позитивни коментари од жирито, а важеше за еден од фаворитте.

Иако Гиговска важеше за еден од фаворитите и можен победник, сепак таа не ја однесе победата.

Во финалната вечер, Антониа се претстави со песните „Proud“ и „I will never love again“, а жирито беше воодушевено од нејзината интепретација, па Гоца истакна дека треба да ја означат Лејди Гага за да го види нејзиниот настап.

По крајот на сезоната на „Пинкови ѕвездички“, Гоца Тржан во својот влог на „Јутуб“ на кратко го прокоментира финалето и што навистина мисли за нашата учесничка Антониа Гиговска.

фото: Принтскрин/инстаграм/антониагиговска

„Сакам да кажам дека сум дел од жирито и немав ништо со тоа кој ќе победи, за тоа одлучувате вие. Јас честитам на победникот и на другите кои беа во суперфиналето“ вели Тржан и додава:

„Моите фаворити не победија, имав два фаворита. Сергеј победи многу заслужно, затоа што имаше гласачи и кој ќе гласаат за него.Мој фаворит беше Антониа, мислам дека е еден фантастичен вокал, таа е готов пејач. Објективно, таа е повозрасна и е формиран пејач“ изјави кратко Тржан.

 

View this post on Instagram

 

Polsko cveke❤? @gocatrzan❤ #toseproeski #polskocveke

A post shared by Antonia Gigovska (@antoniagigovskaa) on


Иако Гиговска не победи во суперфиналето, таа ги освои симпатиите на публиката и жирито.

За потсетување, неодамна во едно интервју Гоца истакна дека многу ја сака Македонија и македонската храна.

Емисијата каде Тржан ја фали Антониа гледајте тука.

Останати вести од Радио Милева