Радио Милева

По Вања Кнежевиќ, уште два кандидати од тимот на Марија Шерифовиќ ги напуштија „Ѕвездите на Гранд“ – ова е причината

По Вања Кнежевиќ, уште два кандидати од тимот на Марија Шерифовиќ ги напуштија „Ѕвездите на Гранд“ – ова е причината
фото: Г. Срданов. Л. Лалиќ/рас србија

Две кандидатки од тимот на Марија Шерифовиќ одлучиле да ги напуштат „Ѕвездите на Гранд“.

Махир Мулалиќ го напушти шоуто поради семејна трагедија. На кандидат починала неговата мајка поради што тој немал сили да продолжи со натпреварувањето.

Марија и Саша Поповиќ имале разбирање за неговата одлука, пишува „Еспресо“.

Неколку дена подоцна и кандидатката Стела Раде објави дека се повлекува од „Ѕвездите на Гранд“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MAHIR MULALIĆ (@mahermulalic)

„Се откажав од Ѕвездите на Гранд. Немам ништо против продукцијата, ми беше убаво, уживав, беше убаво искуство за мене. Научив многу работи, но сфатив дека тоа не е мојот пат. Не сакам да потпишам договор со Гранд. Отварам свое студио и продукциска куќа. Со момчето работам на песната која наскоро ќе ја објавам. Одлучив да одам по подолгиот и тешкиот пат бидејќи не сакам мојата кариера да се гради на шпекулации“, вели кандидатката. Не велам дека тоа е лош пат, многу луже се прославија со Гранд, но јас не сум „тој тип“. Цел ми е да имам свој мир и да изградам свој музички универзум. Јас и да останав во натпреварувањето немаше да го дадам својот максим“, вели Стела.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stela Rade 🎤 (@stela_rade)

Потсетуваме, оваа година од музичкото шоу беше дисквалификувана Вања Кнежевиќ бидејќи на социјалните мрежи објави содржини со навредливи пораки кон Јелена Карлеуша и „Ѕвездите на Гранд“.

Останати вести од Радио Милева