Радио Милева
Како Бела

По улогата на Косара во „Преспав“, Тамара Тодевска повторно глуми на филм, но овој пат е брутална со оружје во рацете (фото)

По улогата на Косара во „Преспав“, Тамара Тодевска повторно глуми на филм, но овој пат е брутална со оружје во рацете (фото)
фото:тамара тодевска/инсатграм

Пејачката Тамара Тодевска за разлика од повеќето свои колеги пред да се воведат строгите мерки за музички настапи поради коронавирусот, таа имаше доста настапи најчесто во Скопје.

Сега паузата од настапи и забава е непознато до кога ќе трае, па Тамара наместо на пеење, се префрли на глума.

Имено, таа на својот Инсатграм откри дека е дел од снимањето на нов македонски филм под наслов „Black ops“ каде ја игра улогата на Бела во брутално издание со оружје во рацете.

 

View this post on Instagram

 

Coming soon @blackopsfilm, and me as Bella…….. 💥 💥💥 Stay tuned……..

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on

Освен Тамара на филмот ќе се појави и младиот македонски рапер Таско – барем засега е познато само за нив.

 

View this post on Instagram

 

@tasko.ur 📽#blackops

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on

За потсетување, пред нешто повеќе од година ипол, Тамара Тодевска за првпат се проба во глумата во улога на пејачката Косара во серијалот „Преспав“.

Останати вести од Радио Милева