Радио Милева

По турбулентниот период, Јелена Карлеуша снима нова песна – еве како звучи

По турбулентниот период, Јелена Карлеуша снима нова песна – еве како звучи
фото: Принтскрин/инстаграм

По турбулентниот период низ кој помина, Јелена Карлеуша работи на своите нови песни.

Јелена објави видео од студиото на која се слуша дел од песната, а за која се уште не е познат насловот.

Видеото кое го објави Јелена предизвика лавина од коментари.

„Значи се тресам.Врв. Конечно нова“ се само некои од коментарите.

За потсетување, Јелена пред седум месеци ја објави песната „Лајк“  која премирено ја престави на МАC.

 

View this post on Instagram

 

Pretvorilo se srce u kamen…

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Останати вести од Радио Милева