Радио Милева

По три брака Наташа Беквалац подготвена за нова љубов!

По три брака Наташа Беквалац подготвена за нова љубов!
фото:инстаграм/наташа беквалац

По исклучително тешкиот период низ кој помина, популарната српска пејачка Наташа Беквалац реши да се дистанцира од сите и да си дозволи луксузен одмор во друштво на нејзините пријатели кои никогаш не ја оставија на цедило.

Бидејќи е познато дека пејачката редовно ја посетуваше Ибица, овој пат реши да стави крај на нејзиниот бурен период од животот и слободното време да го искористи за да се одмори и да се подготви за следните победи, кои ги ималаше многу после последните хитови кои ги освоија срцата на публиката.

-Миконос целосно ме освои, па во иднина ќе биде дестинација до која ќе одам кога ќе имам можност. За жал, летото е време кога работам многу и не можам да си дозволам повеќе од седум дена одмор. Што се однесува до Ибица, мислам дека ја надминав. Сега треба да одморам повеќе кога патувам некаде. Миконос е посмирен и ја искористив можноста да добијам добар ноќен сон затоа што август ќе биде понапорен од минатиот месец. Имам закажани десет концерти, ми треба сила да го издржам тоа темпо – раскажува на Наташа.

фото:инстаграм/наташа беквалац

Беквалац претрпе физичко насилство од нејзиниот поранешен сопруг Лука Лазукиќ, со кого ја има ќерката Катја, а со таа разделба заврши една фаза од животот и отвори нови патишта и лекции за да го смени нејзиниот животен стил и погледи кон посилениот пол.

-Не размислувам за мажи, ниту за нова врска. Не ми недостасува. Од моментот кога сфатив дека вложувам премногу енергија за воспоставување на добра машко-женска врска и не ми требаше навистина во животот, станав поголем професионалец, кариерата започна со неверојатен тек и наскоро ќе ја воодушевам публиката со информациите што чекаат да ги слушнат долго време. Фокусот е ставен на децата и работата. Јас сум среќна жена – вели пејачката.

фото:инстаграм/наташа беквалац

Наташа не крие дека е сè уште пожелна во очите на многу мажи кои редовно ги следат нејзините објави на Инстаграм, но сега преку смеа открива дека пораките од непознати не ја возбудуваат, туку само ја забавуваат.

-Слушав приказни за мажи и сега сите тие изгледаат познати и истрошени. Не размислувам дали повторно ќе се заљубам. Би било убаво, но не верувам дека ќе се случи во скоро време, ниту пак го посакувам. За мене, никој не се додворува навистина затоа што немам премногу контакт со непознати мажи. Не ги бројам постовите што ги добивам на Инстаграм. Тие главно ме смеат и јас не ги сфаќам сериозно – рече Наташа.

Останати вести од Радио Милева