Радио Милева
пејачот ја сподели тагата

По трагичната сообраќајна несреќа, Жељко Самарџиќ со видео и се обрати на Македонија: „Боже, дај им сила на семејствата на жртвите“ (ВИДЕО)

По трагичната сообраќајна несреќа, Жељко Самарџиќ со видео и се обрати на Македонија: „Боже, дај им сила на семејствата на жртвите“ (ВИДЕО)

По вчерашната сообраќана несреќа што вчера попладне се случи на автопатот Скопје – Тетово кај Карпалак, Владата на премиерот Зоран Заев прогласи дводневна жалост. Во тој контекст се откажани или поместени и сите спортски, забавни и културни активности, концерти, фестивали и манифестации што претстојниве денови требаше да се одржат, меѓу кои и концертот на српскиот пејач Жељко Самарџиќ, кој е презакажан за 23-ти февруари.

Во меѓувреме се огласи и самиот Жељко на социјалните мрежи со пост и  видео на својот Инстаграм профил, во кое искажува големо жалење до семејствата на починатите за огромната загуба и изразува сочувство до нив, молејќи го Бога да им даде сила на семејствата на сите настрадани за да минат низ оваој кошмар.

Еве го неговото видеообраќање:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Željko Samardžić (@zeljko_samardzic) on