Радио Милева

По тешкиот период, синот на Шабан Шаулиќ закажа свадба

По тешкиот период, синот на Шабан Шаулиќ закажа свадба
фото: драган кадиќ

Синот на Шабан Шаулиќ, Михајло Шаулиќ  требаше во јуни оваа година да заплива во брачните води.

Меѓутоа, поради смртта на неговиот татко, легендата Шабан Шаулиќ, тој ја одложи свадбата за следното лето.

Неколку месеци по големата семејна трагедија, Михајло избрал нов датум за неговата свадба. Се е закажано за 25 јуни, пишува „Старс“.

фото: владимир шпорчиќ

Михајло и неговата свршеница веќе резервирале термин во еден луксузен хотел во Белград. Со оглед на тоа што до свадбата има време, идната сопруга на Шаулиќ одлучила својата венчаница да ја побара во Италија или Париз.

Останати вести од Радио Милева