Радио Милева

По сите напаси и шпекулации во медиумите, конечно се огласи и Душко Тошиќ

По сите напаси и шпекулации во медиумите, конечно се огласи и Душко Тошиќ
фото: принтскрин/инстаграм

Од почетокот на јанаури, Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ често се присутни во медиумите и се пишува за нив.

Се започна кога српските медиуми почнаа да пишуваат дека наводно Јелена Карлеуша го изневерувала сопругот Душко Тошиќ со босанскиот фудбалер Огњен Врањеш.

Се појавија и фотографии на кои наводно е и пејачката гола, а таа ги демантираше сите овие пишувања.

фото: принтскрин/инстаграм/душкотошиќ

Кога малку запреа овие пишувања, Карлеуша ја снајде нова трагедија, односно почина нејзината мајка.

На сметка на нејзината тага и болка, во медиумите често се појавуваа вести за Јелена и Дивна Карлеуша.

Потоа, повторно започнаа приказните за Јелена и Душко, па наводно парот се разведува.

фото: принтскрин/инстаграм/душкотошиќ

Исто така, се поајвија вести каде се шпекулира дека Тошиќ ја изнверувал Јелена со српската старлета Сораја Вучелиќ, а таа ги демантираше овие пишувања.

По сите овие пишувања, Тошиќ не се огласуваше и не коментираше, се до вчера кога на „Инстаграм стори“ напиша:

„Им порачувам на сите новинари и таблоиди дека не сум достапен за нивните комбинации бидејќи не престануваат да пишуваат болни лаги“ напиша Тошиќ.

фото: принтскрин/инстаграм/душкотошиќ

Останати вести од Радио Милева