Радио Милева
“вистински„ гостин

По Северина, Кеба прибра уште еден гостин во својот дом: Членот на семејството има необично име (ФОТО)

По Северина, Кеба прибра уште еден гостин во својот дом: Членот на семејството има необично име  (ФОТО)

Откако најпрвин ја прибра снашката Северина за време на корона опандемијата да седи во 28 дневна изолација во неговата куќа во Белград,  Драган Којиќ – Кеба ги изненади своите следбеници на Инстаграм кога покажа дека повторно има нов член во својот дом.

Имено, тоа е новото милениче на пејачот, кое дони многу необично име – Пако.


Кеба го фотографирал кученцето додека се одмара на прагот од прозорецот, а коментари не стивнуваат. од оние пофалните и слетки на сметка на новиот куќен љубимец, до оние „зајадливите“ од типот: „Кеба, конечно си приминил вистински гостин дома!“

Останати вести од Радио Милева