Радио Милева

По речеиси една година откако стана мајка, сопругата на Сашко Коцев е згодна мама (фото)

По речеиси една година откако стана мајка, сопругата на Сашко Коцев е згодна мама (фото)
фото:sistina

Кон почекоткот на месец ноември 2017 година, актерот Сашко Коцев и неговата сопруга Смиљана Бундовска за првпат станаа родители на нивното најголемо богатство, малечката Јоана.

За неколку месеци мама и тато ќе и го прослават првиот роденден, а веруваме дека тато Сашко како и за мекиците ќе слави на големо за својта наследничка.

Доктор Смиљана не од оние често активните на социјалните мрежи, особено откако стана мајка, иако уште по излегувањето од болница се појавија првите фотографии од тазе родителите со ќеркичката.

foto:sistina

Сега 10-тина месеци подоцна, на профилот на Смиљана осмнаа неколку фотографии, што од прошетка низ скопската населба каде живеат, што од свадбена прослава.

Од истите може да се види дека убавата докторка на Сашко се вратила во форма по породувањето и изгледа прекрасно, но сега уште поубава како мајка која ја вози количката на своето бебенце.