Радио Милева

По разводот и драстичната трансформација Адел си најде нова љубов – ова е нејзиното момче (фото)

По разводот и драстичната трансформација Адел си најде нова љубов – ова е нејзиното момче (фото)
фото:адел/инсатграм

Познато е дека пејачката Адел многу тешко го поднесе развод од сопругот во 2019 година. Периодот што следеше беше исклучително тежок за неа.

Ригорозната диета, солзите и борбата за самодоверба траеја долго, а сега пејачката конечно е среќна. Ако им се верува на пишувањата на странските медиуми, Адел има ново момче.

Според магазинот „Сан“, Адел е во романса со нејзиниот долгогодишен пријател, раперот Скепт, со кого неколку пати одела на „состанок“ по разводот со сопругот Симон Конечки.

фото: „Tim P. Whitby/Getty Images)“

Според магазинот, извор близок на пејачката изјавил дека искрите меѓу нив се присутни веќе некое време:

– Никој не можеше да претпостави, но има виор на страст помеѓу Адел и Скепт.

„Адел има ново момче“ – тоа е насловот што ги преплави светските медиуми, а сè започна кога раперот и пејачката беа фатени во романтично излегување во еден лондонски бар.

Адел навистина имаше тежок период зад себе, а кога нејзиниот сопруг ја остави, единствениот мотив беше нејзиниот син. Меѓутоа, ако им се верува на странските медиуми, сега и доаѓа нов, многу поубав и емотивен живот.

Останати вести од Радио Милева