Радио Милева

По првпат го покажа најмалиот член на семејството: Ким Кардашијан објави фотографија од Псалм

По првпат го покажа најмалиот член на семејството: Ким Кардашијан објави фотографија од Псалм
фото: Принтскрин/инстаграм/кимкардашијан

Неодамна Ким Кардашијан и Кање Вест станаа родители по четврти пат, а нивниот син го роди сурогат – мајка.

Веста дека сурогат мајката се породува беше откриена во шоуто на Елен Деџенерис каде гостинка беше Крис Џенер, а кортни Кардашијан се појави со децата пред камера и кажа дека четвртото бебе на Ким доаѓа. Така и беше, па Ким по некое време се огласи на Твитер.

Имено, Кардашијан сега првпат објави фотографија од синот, а на бебето му даде име Пслам Вест.

 

View this post on Instagram

 

Psalm Ye

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Освен, Псалм ово пар ги има ќерките Норт  и Чикаго, и синот Сеинт.

Останати вести од Радио Милева