Радио Милева

По принцот Хари, Артур Чато ја презеде титулата на најпосакуваниот кралски ерген

По принцот Хари, Артур Чато ја презеде титулата на најпосакуваниот кралски ерген

Бидејќи принцот Хари и принцот Вилијам на британскиот трон остануваат уште неколку неженети ергени, а еден од нив е младиот Артур Чато.

Внукот на британската принцеза Маргарет, сестра на кралицата Елизабета.

Артур Роберт Натанијел Чато е постариот син на леди Сара Чато и Даниел Чато и е 25. во редот за британската круна. Артур е роднина од второ колено на Вилијам и Хари.

 

View this post on Instagram

 

There are worse places to have glandular fever

A post shared by Arthur Chatto (@artchatto) on

Иако јавноста не му обратуваше многу внимание, 19 годишниот ерген со својата појава ги полуде социјалните мрежи.

Артур на својот профил на „Инстаграм“ често објавува разголени фотографии на кои до израз доаѓа неговите мускули.

 

View this post on Instagram

 

Blonde and Baldy

A post shared by Arthur Chatto (@artchatto) on