Радио Милева

По пет месеци водителката на „Пинк“, Деа Ѓурѓевиќ се врати на ТВ екраните (фото)

По пет месеци водителката на „Пинк“, Деа Ѓурѓевиќ се врати на ТВ екраните (фото)
фото: Принтскрин

Водителката на „Пинк“, Деа Ѓурѓевиќ пред пет месеци доживеа сообраќајна несреќа во која автобус и ја откина раката.

По долго оздравување, Деа се врати на работа и повторно е пред ТВ екраните во Утринската емисија со Предраг Сарап.

За ова специјална прилика, Деа одбра црвен фустан.

фото: принтскрин

Водителката ја изненади публиката со својата упорност, а за време на овие пет месеци имала тешки операции.

Останати вести од Радио Милева