Радио Милева

По операцијата Кија пресреќна: Радосната вест за бебето ја сподели со сите

По операцијата Кија пресреќна: Радосната вест за бебето ја сподели со сите
Foto: TvPink Printscreen

Победничката на „Задруга“ Кристина Кија Коцкар секојдневно ги известува своите фанови преку социјалните мрежи за тоа што и се случува во животот.

По оперцијата со која и беше изваден тумир на градата, таа дочека радоста вест – стана тетка.

-Станав баба/тетка на еден мал ангел 3.860 грама и 53 см, напиша Кија на Инстаграм, гордеејќи за за својата нова улога.

Останати вести од Радио Милева