Радио Милева

По невестата најубава е мајката: Вака изгледаше Сузана Турунџиева на свадбата кај Лора

По невестата најубава е мајката: Вака изгледаше Сузана Турунџиева на свадбата кај Лора

Ќерката на македонската водителка и писателка и музичар, Сузана Турунџиева, Лора, на почетокот на месец август се сврши со своето момче Филип Наунов.

Веднаш по свршувачката забрзано течеа подготовките за свадбата, па Лора и Филип успеа за 20-тина дена да средат се што е потребно за церемонијата.

На 28-ми август, на празникот „Успение на Пресвета Богодородица“, младенците го кажаа судбоносното „Да“ и  својата љубов ја круниса со брак.

Лора блескаше како невеста, а по неа и нејзината мајка Сузана Турунџиева.

Во долга бела тоалета која одлично и стоеше на нејзината фигура, Сузе изгледаше прекрасно, а беше и горда што нејзината ќерка го одбрала Филип за сопруг.

 

фото: Фејсбук