Радио Милева

По многуте навреди и провокации Цеца им се обрати на фановите

По многуте навреди и провокации Цеца им се обрати на фановите
фото:инстаграм

Светлана Ражнатовиќ неочекувано им се обрати своите обожаватели на социјални мрежи и испрати силна порака поради тоа што  многумина се прашуваа дали нешто погрешила во животот на некоја фолк ѕвезда.

– Драги мои, премногу има провокација, навреда и несоодветно однесување. Мојата желба е дека имаме заедничка цел и да покажеме дека сме имуни на тоа, дека и ние не им штетиме на другите и дека сме поврзани само со убава емоција! Знам дека не барам многу и дека поради нашата масовност може да бидеме светол пример за можна здрава и културна средина на социјалните мрежи – напиша Цеца.

Да потсетиме, пред неколку дена, Ражнатовиќ, по неколку години, имаше непријатна средба со нејзинината колегашка, Драгана Мирковиќ, со кого не беше во добри односи. Не е исклучено дека токму затоа Цеца ја испрати оваа моќна порака, бидејќи обожавателите на двете пејачки по оваа средба започнаа вербални пресметки на социјалните мрежи.