Радио Милева

По Лила и Тамара, на гости во „Преспав“ се појави и Марјана Станојковска (видео)

По Лила и Тамара, на гости во „Преспав“ се појави и Марјана Станојковска (видео)

Нова сезона на серијата „Преспав“  ја руши гледаноста, а во новите епизоди се појавуваат естрадни личности.

Пред неколку епизоди во серијата на кратко се појави и водителката Лила Стојановска.

По Лила, кај преспавци на гости се појави и Тамара Тодевска како пејачката Косара.

Меѓутоа, овој пат  улога  во познатата серија доби и водителката на „Лото“, Марјана Станојковска.

Имено, Марјана се појавува во новата епизодата „Конгрес“  во улога на репортерка која случајно ја слуша кавгата на преспавци.

Водителката има долгогодишно искуство пред камерите, па сигурно одлично се снашла и во оваа улога.

Марјана на својот „Инстаграм“ сподели дел од снимањето од „Преспав“.

 

View this post on Instagram

 

Epizoda ,,Kongres” večerva @pansionprespav 🎬🎥 #onset #onset🎥🎬

A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA (@marjanamay) on

 

View this post on Instagram

 

@pansionprespav #onset🎥🎬

A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA (@marjanamay) on