Радио Милева

По короната и скршената нога, Ѓорге Давид сега има нов проблем (фото)

По короната и скршената нога, Ѓорге Давид сега има нов проблем (фото)
фото:ѓорѓе давид/инсатграм

Пејачот Ѓорѓе Давид изминатио месец успешно се излекува од коронавирусот, потоа ја скрши ногата, па помина некое време во болница и во домашна самоизолација.

Иако оваа година е мизерна за него, но тој нема намера да се откаже и обврските ги извршува на патерици.

Кога дошол на снимањето на новата емисија „Ѕвездите на Гранд“,многумина забележале дека Давид има нов проблем, кој додуша е незначителен во споредба со претходните два.

фото:принтскрин/еспресо.рс

Имено, за да заблеска во полн сјај пред камерите, рокерот решил да се фарба русо, но неговиот скалп реагираше крајно лошо на бојата, така што тој сега има осип низ целата глава, што може да се забележни од фотографијата.

Останати вести од Радио Милева