Радио Милева

По концертот, Мадона пред фановите направила нешто што никој не очекувал (фото)

По концертот, Мадона пред фановите направила нешто што никој не очекувал (фото)
фото: инстаграм

Кралицата на поп музиката, Мадона по концертот во Чикаго, по напуштањето на театарот ги изненадила фановите со својот потег.

Имено, пејачката од театарот излегла во високи црни чизми и јакна од брендот „Версаче“ , а кога ги видела фановите не ја криела насмевката на лицето, а сите биле изненадени кога од нигде никаде им се исплазила.

Меѓутоа, никој не очекувал дека кралицата на поп музиката на тој начин ќе ги прозве.

фото: Профимедиа

Мадона во рамките на турнејата „Madam X“ веќе шест пати настапувала во Чикаго, а последниот настап на споменатото место бил во понеделникот на 28-ми октомври.

Иако е во седмата деценија од животот, Мадона изгледа одлично, а ако судиме по интересот на нејзините концерти, годините ништо не и можат на пејачката.

За потсетување, просечната цена на карта за концерт на Мадона изнесува 301 долар.

 

Останати вести од Радио Милева