Радио Милева

По година ипол од несреќата Деа Ѓурѓевиќ за првпат ја откри повредената рака и покажа како ја враќа во форма (фото)

По година ипол од несреќата Деа Ѓурѓевиќ за првпат ја откри повредената рака и покажа како ја враќа во форма (фото)
фото:принтскрин/новојутро

Една година и половина по ужасната сообраќајна несреќа, Деа Ѓурѓевиќ преку социјалната мрежа Инстаграм покажа како се враќа во форма.

Таа не остава ништо случајно и реши целосно да ја врати силата по несреќниот настан кога автобусот скоро ја откина раката и претрпе неколку комплицирани операции.

фото:принтскрин/инсатграм

„Се враќам во форма“, рече таа за снимката на која се гледа како вежба заедно со тренер.

Останати вести од Радио Милева