Радио Милева
има свои адути

По дисквалификацијата на Вања Кнежевиќ, Марија Шерифовиќ откри кои се нејзини фаворити во „Ѕвездите на Гранд“

По дисквалификацијата на Вања Кнежевиќ, Марија Шерифовиќ откри кои се нејзини фаворити во „Ѕвездите на Гранд“
фото: принтскрин

Maрија Шерифовиќ по скандалот од дисквалификацијата на Вања Кнежевиќ откри кои се нејзини фаворити за оваа година во „Ѕвездите на Гранд“.

„Не може да кажам да постои фаворизирање, но немам проблем јавно да пофалам некој кој е маестралан. Во претходниот круг, од мојот тим фантастични беа Валентина Кузмановиќ и Крстиња Тодоровиќ“, изјави Шерифовиќ.

фото: ана паунковиќ

Потоа откри што мисли за Крстиња: „Навистина се пронајдовме во некоја смисла, таа е прекрасна девојка, послушен ученик и сигурна сум дека ќе се бориме во финалето“ изјави Марија.

фото: принтскрин

Потсетуваме, неодамна кандидатката на Марија, Вања Кнежевиќ беше дисквалификувана од музичкото шоу бидејќи на социјалните мрежи сподели содржини со кои ја навреди Јелена Карлеуша и жирито на „Ѕвездите на Гранд“.

Останати вести од Радио Милева