Радио Милева

По десет месеци прогласен првиот финалист во „Задруга 3“

По десет месеци прогласен првиот финалист во „Задруга 3“
фото/принтскрин/задруга 3

Бидејќи лидерот не може да биде исфрлен и автоматски има имунитет од испаѓање, работите се повеќе од јасни.

Како што официјално објави ТВ Пинк, финалето на „Задруга 3“ ќе се одржи на 10-ти јули.

Затоа, јасно е кој е последниот лидер оваа недела, како и дека “потрчковците“ ќе бидат избрани за последен пат.

фото:задруга 3, принтскрин/пинктв

Утрово беше објавено дека лидер е Никола Орозовиќ, и бидејќи не може да биде исфрлен, тој станува првиот финалист и првиот натпреварувач кој сигурно ќе биде до последната недела.

Останати вести од Радио Милева