Радио Милева
Немала потреба од тоа

По бројните шпекулации Ана Кораќ проговори за операцијата со која наводно си отстранила пар ребра за да има потесен струк

По бројните шпекулации Ана Кораќ проговори за операцијата со која наводно си отстранила пар ребра за да има потесен струк
фото:ана кораќ/инстаграм принтскрин

Старлетата Ана Кораќ зборуваше за српските медиуми за насловите кои со месеци ги осамнуваат за неа, како и за пластичните операции.

– Од каде луѓе толку бројки, од каде дека сум вадела ребра, од каде 23.050 евра, го прочитав и умирам од смеење. Мама ми се јавува и ми вели „Дали го видовте она што штотуку го објавија“, јас велам: „Видов и?“. Не ме засега – рекла Ана.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 🔥 Ana Korać🔥 (@ana_korac)

– Различно е кога ја правите операцијата, кога одите под тотална анестезија, тоа се градите, тоа е носот. И дека ако направите некои третмани за лице, некои ситници, тоа е она што го прават девојчињата, 21 век, тоа е нормално – рече Кораќ.

Таа исто така зборуваше за обвинувањата дека и биле отстранети ребра за да има потесен струк:
– Имам струк, немам потреба да го правам тоа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 🔥 Ana Korać🔥 (@ana_korac)

Таа се консултира со нејзината мајка и пријателите за какви било интервенции.

– Се консултирам со моите пријатели, тие ми велат да не правам, и со мајка ми кога се боцкам. Мајка ми ми вели: „Сега го стори тоа и никогаш повеќе“ – открива Ана за „Ало.рс“.

Останати вести од Радио Милева