Радио Милева

По бајковитиот поглед на дворот, сега ѕирнете ја декорацијата и во внатрешноста од домот на Карлеуша (фото)

По бајковитиот поглед на дворот, сега ѕирнете ја декорацијата и во внатрешноста од домот на Карлеуша (фото)
фото:јелена карлеуша/инстаграм

Пејачката Јелена Карлеуша неодамна им откри на своите следбеници на Инстаграм дека го украсила својот нов дом во Дедиње, каде оваа година се пресели со своите ќерки и сопругот.

Сепак, пејачката сега одлучи да дозволи секој што ја следи на социјалните мрежи да ѕирне и во внатрешноста на прекрасната вила, каде е новогодишната елка до таванот, украсена со бројни украси.

Јелена го покажа погледот во кој ужива секој ден со семејството, но откри и зошто се чувствува тажна и истовремено среќна во овој празничен период.

Имено, на познатата пејачка, сето ова и е тешко затоа што ова ќе биде првата Нова Година без нејзината мајка Дивна Карлеуша, која почина во март годинава по долго и тешко боледување.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Затоа Јелена е особено емотивна, откривајќи им на сите што ја инспирираше оваа година кога реши да ја украси својата куќа за празниците:

– Оваа година мојата тема беше ангел… Ова е прва Нова Година што ќе ја поминам без мајка ми. Таа сега е мојот ангел и ова е посветено на неа…За моите, но и за сите наши ангели кои нè гледаат и нè штитат од злото … – напиша Јелена.

Останати вести од Радио Милева