Радио Милева

По Ања Ветерова и Лила, сега и Марјана Станојковска заигра како Џеј Ло на „Pa ti“: Лото девојката „меша“ како вклучена во струја (видео)

По Ања Ветерова и Лила, сега и Марјана Станојковска заигра како Џеј Ло на „Pa ti“: Лото девојката „меша“ како вклучена во струја (видео)
фото:марјана станојковска/инстаграм

Оној што еднаш ја слушнал новата песна на Џенифер Лопез со Малума, „Pa ti“, ќе потврди дека тој модерен латино ритам, а и текстот ќе ве натера да ја слушнете повторно, да запеете, но и да заиграте.

Од нашите познати дами, прва во тоа се проба младата пејачка Ања Ветерова, која заигра додека го чекаше друштвото, а потоа следна беше и ТВ водителката Лила Филиповска.

Таа заигра нешто посуптилно за разлика од Ања, облечена во бел баде мантил, но „Pa ti“, бидејќи е во тренд, Лила не го пропушти.

Овој пат токму оваа „заразна“ песна како предизвик за играње ја постави Лото девојката Марјана Станојковска која досега го понуди најжешкиот танц.

 

View this post on Instagram

 

#PaTiChallenge ⚡️ #jeniferlopez #tiktok #viral #video #foryou #4you #foryoupage

A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA (@marjanamay) on

Познато е дека Марјана е ултра талентирана за танцување, а овој хит го изигра како да е вклулучена во струја. Облечена во тесни црни тренерки и кус топ од кој и се гледаше тенкиот струк, Марјана ја има доминацијата за македонската Џеј Ло.

Лила и Ања поминаа на редот за „Pa ti“, а дали ќе има следни во овој обид кои ќе го прифатат предизвикот на Марјана, останува да видиме.

А, веруваме и дека само едно гледање нема да ви биде доволно…

Останати вести од Радио Милева