Радио Милева

По Александра Пријовиќ, оваа жена е најважна во животот на Филип Живојиновиќ (фото)

По Александра Пријовиќ, оваа жена е најважна во животот на Филип Живојиновиќ (фото)
фото: владимир шпорчиќ

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ важат за еден од најскладните млади парови на естрадата.

Тие пред неколку месеци станаа родители на нивното прво дете, синот Александар.

Покрај сопругата Филип има уште една важна личност во неговиот живот.

фото: Принтскрин/инстаграм

Станува збор за неговата баба со која сподели фотографија на социјалните мрежи.

Во описот на фотографијата, Живојиновиќ сподели и емотивна порака.

„Мојата баба. Срце мое, моја поддршка“ напиша Филип во објавата.

фото: Принтскрин/инстаграм

Останати вести од Радио Милева