Радио Милева

По 21 година брак се разведува Роберт де Ниро

По 21 година брак се разведува Роберт де Ниро

Американскиот актер, режисер, продуцент и добитникот на Оскар и Златен Глобус, Роберт де Ниро се разведува од сопругата Грејс Хајтауер по 21 година брак.

Де Ниро во последно време сам се појавувал на сите случувања, а парот веќе долго време живее разделно.

Извор близок на парот вели дека Роберт и Грејс официјално ќе објават дека се разведуваат во следниот период.

Ова не е првпат како парот се разделува, во 1999 година, по две години брак Роберт побарал развод.

Останати вести од Радио Милева