Радио Милева
Инспиративна

Плус-сајс манекенката Ешли Греам позираше речиси гола во бањата и со своите 95 килограми ги руши стереотипите (фото)

Плус-сајс манекенката Ешли Греам позираше речиси гола во бањата и со своите 95 килограми ги руши стереотипите (фото)
фото:инстаграм/принтскрин

Плус-сајз манекенката Ешли Греам постојано покажува колку се секси и заводливи покрупните жени кога се сакаат себеси и ги слават своите тела и облини.

Оваа тазе мајка континуирано излегува од својата зона на конфор и храбро се спротивставува на мнозинството кое е подготвено да ја критикува, па дури и отворено ја навредува … Ешли редовно се фотографира гола или во долна облека, не грижејќи се за нападите и упорно го руши застарниот поглед на женската убавина.

Таа неодамна објави кратко видео на Инстаграм во кое ги бричи нозете само во долна облека, па дури и „тверка“ во еден момент.

Ова е всушност реклама за нејзиниот жилет која неодамна го лансираше, а за започнување на овој бизнис очигледно беше инспирирана од негативните коментари кна своја сметка.

“Се сеќавате кога не ги избричив пазувите за време на карантин и луѓето ме прозиваа за тоа? Па, погодете што? Направив свој брич”, напиша Ешли.

„Преубава си“, „Ти си вистинска инспирација“, „Те обожавам“, „Тоа покажува како вистински жени изгледаат под туш“, „Колку сте сензуални“, се само неколку од низата слични коментари.

Да потсетиме, славната 33-годишна девојка неодамна за магазинот „Гламур“ истакна дека сè уште има фрустрирачки разговори за нејзиниот физички изглед, исто како и на почетокот на нејзината кариера.

Останати вести од Радио Милева