Радио Милева
Кога ти се најважни другите

Платила 35 илјади евра и го сменила личниот опис: Фотографиите на старлетата од „пред и потоа“ ќе ве шокираат (фото)

Платила 35 илјади евра и го сменила личниот опис: Фотографиите на старлетата од „пред и потоа“ ќе ве шокираат (фото)
фото:инсатграм/ccentino

Селин Сентино (26) од Швајцарија ја шокираше јавноста со фотографии од пред многубројните пластични операции на кои претрпе и кои никогаш не ги криеше.

Како што објасни старлетата, потрошила околу 35.000 евра на себе и буквално го сменила својот личен опис.

На овој потег се одлучила по повеќе години малтретирање како тинејџерка, кога нејзините врсници ја исмејувале на секој чекор, велејќи дека е „грда“.

Селин, исто така, рече дека малтретирањето отишло до таму што честопати се преправала дека е болна само за да избегне да оди на училиште.

фото:инсатграм/ccentino

“Ме измачуваа секој ден, секој пат за нешто друго. Или ми рекоа дека изгледам како момче затоа што немам гради или задникот ми е премногу дебел, што сега ми се допаѓа. Децата ми рекоа дека лицето изгледа како ѓубре” , да “Мојот стил на облекување е грд, ништо на нив не им одговараше. Ме задеваа, ме навредуваа, ме игнорираа … Никогаш не ми дадоа шанса да покажам која сум, тие ја видоа само” грдата”Селин”, таа кажа.

После тоа, таа реши да заштеди пари за пластична операција и ги оперираше градите и носот три пати во рок од четири години и и промена на образите, брадата и усните.

„Отсекогаш сакав да имам големи гради. Да водам нормален живот без осуда и критики … Заштедив многу пари кога бев помлада. Јас воопшто не излегов надвор пред да наполнам 18 години. Работев многу и ги потрошив сите пари на операции. Сега сум полна со самодоверба и се чувствувам генијално. Јас сум посилна од кога било. Ако некој ме навреди, не ми е важно. Никој повеќе не може да ме повреди “, објасни таа.

фото:инсатграм/ccentino

“Јас секогаш бев весела личност, но никогаш не се чувствував добро во моето тело. Луѓето ме осудуваа затоа што бев грда и поради тоа станав депресивна. Сакав повторно да бидам среќна, па го сменив изгледот и сè што сакав”. Живееме во време кога можеме да го смениме тоа што ни пречи и ја искористив мојата шанса “, додаде таа за „Дејли Меил“.

Селин го следат над 300 илјади луѓе на Инстаграм, додека на Фејсбук таа бројка е повеќе од половина милион!

Останати вести од Радио Милева