Радио Милева

Пишуваа дека ги зголемила градите, но Сека Алексиќ оперирала нешто сериозно

Пишуваа дека ги зголемила градите, но Сека Алексиќ оперирала нешто сериозно

Српските медиуми наголемо пишуваа дека Сека Алексиќ ќе вградува силикони во градите, но пејачката оперирала циста на дојката.

Српската пејаќка Сека Алексиќ неодамна е фотографирана пред една болница во Белград како со сопругот ја напушта истата, без шминка и по хируршки зафат.

Додека се туширала пејачката почувствувала топче на градата, по што итно отишла на преглед и било утврдено дека станува збор за тумор.

Сека се одлучила веднаш да се оперира за да спречи евентуално понатамошни компликации, по што брзо била пуштена дома.

-Да, точно е дека оперирав циста на дојката. Тоа беше помала хируршка интервенција. Ви благодарам што се грижите за мене, одлично се чувствувам и подготвена сум за летната турнеја, изјавила Сека за „Скандал“.