Радио Милева
во чест на тета

Пипа Мидлтон роди ќерка, а девојчето доби име во чест на Кејт Мидлтон!

Пипа Мидлтон роди ќерка, а девојчето доби име во чест на Кејт Мидлтон!
фото: профимедиа

Пипа Мидлтон, сестрата на војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон се породи вчера (15.03.2021) и на свет го донесе своето второ дете.

Пипа Мидлтон и нејзиниот сопруг Џејм Метју добија ќерка, а за девојчето одбраа име во чест на Кејт Мидлтон.

Имено, целосното име на војвотката од Кембриџ е Кетрин Елизабет Мидлтон, а ќерката на Пипа ќе се вика Грејс Елизабет Мидлтон.

фото: профимедиа/бацкгрид/ук

Ќерката на Пипа е родена тешка 3 килограми, а странските медиумите пишуваат дека мајката и бебето се чувствуваат добро.

Потсетуваме, Пипа и Метју се венчаа во  мај 2017 година, децата на Кејт и принцот Вилијам, принцот Џорџ и принцезата Шарлот беа девери на свадбата.

Останати вести од Радио Милева