Радио Милева

Пинк искрено проговори за својот брак: „Да не одев на брачни советувања одамна ќе бев разведена“

Пинк искрено проговори за својот брак: „Да не одев на брачни советувања одамна ќе бев разведена“
фото: тањуг

Американската актерка Пинк откри како успеале со сопругот Кери Харт да го сочуваат бракот кој трае веќе 14 години.

Имено, Пинк вели дека таа и Кери одамна ќе се развеле ако не оделе на брачни советувања, а тоа им помогнало да ја сочуваат врската и бракот.

Неодамна Пинк во „Инстаграм лајв“ разговараше со брачната терапевт кој им помогна да го сочува бракот.

фото: профимедиа/телеграфрс

„Примив многу критики откако им кажав на луѓето дека одам на брачни советувања. Со Ванеса имав прилика да разговарам насамо, но и во друштво на сопругот, а таа единствена причина зошто ние се уште сме во брак“ изјави Пинк во текот на „лајвот“.

„Како деца немавме прилика да научиме како да имаме здрав однос  и да се согласуваме со луѓето,  а случувањата во нашата земја се одличен пример за тоа. Не знаеме како меѓусебно да се сакаме и согласуваме. Не знаеме да комуницираме“ признава пејачката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by P!NK (@pink) on


Пинк вели дека нејзиниот сопруг не е единствен кој создавал проблеми во врската, туку и често му забележува некои работи.

„Постои разлика меѓу врска и интимност, а интимноста е најтешка за мене. Постојат неколку моменти од брачните советувања кои никогаш нема да ги заборавам. Со години му забележував зошто не е присутен, не ме разбира и не ме слуша во емоционалнасмисла и не се труди да го разбере мојот јазик“ вели Пинк и додава:

„Кога Ванеса ни кажа да замолчиме, да станеме и рацете да ги ставиме на срцето еден спрема друг и да се погледнеме во очи, во тој момент сфатив дека претерувам и дека јас сум таа која често нешто забележува“ заврши пејачката.

Парот се запозна во 2001 година, а во брак се од 2006 година и заедно имаат две деца.

Останати вести од Радио Милева