Радио Милева
Никогаш доста

Перо Антиќ има плакар за патики кој е поголем од таков во продавница (фото)

Перо Антиќ има плакар за патики кој е поголем од таков во продавница (фото)
фото:перо антиќ/инсатграм/принтскрин

Ако поголемиот дел од припадничките на понежниот пол сакаат да имаат што повеќе високи потпетици, кај мажите тоа најчесто се патиките.

Актуелниот претседател на Кошаркарската Федерација на Македонија, Перо Антиќ разбирливо е голем вљубеник во патики, а во својот дом ги има повеќе отколку што една продавница има залиха.

 

View this post on Instagram

 

@swithadot did his magic again!!! Big respect brother and continue with this great art that u doing🙇🙇🙇

A post shared by Antic Pero Official Instagram (@cickostoilko) on

Перо е доста активен на својот Инсатграм профил, особено на „стори“, каде редовно ги снима неговите три сина.

фото:перо антиќ/инстаграм/принтскрин

Овој пат, оној што чепна во неговата слаба точка,плакарот со патики, беше постариот син Лука.

фото:перо антиќ/инстаграм/принтскрин

Тато Перо веднаш беше тука со предупредување до наследникот кој како да сакаше да си избере еден чифт од стотиците кои беа истурени во куп и се трудеше да ги среди.

фото:перо антиќ/инстаграм/принтскрин

Стотиците модели секако се од реноминари спортски брендови, некои дизајнирани и специјано за Перо, а за сумата колку чинат сите вкупно, можеме само да претпоставуваме.

Останати вести од Радио Милева