Радио Милева

Перфектна декорација: Украдете некоја идеја од инспиративниот и модерен ентериер во домот на Лила (фото)

Перфектна декорација: Украдете некоја идеја од инспиративниот и модерен ентериер во домот на Лила (фото)
фото:инстргам/лилафилиповска

За неа и повеќе од покажано и докажано е дека е дама со стил која за се’ што работи на себе добива само пофалби и комплименти од многуте следбеници и обожаватели.

Лила Филиповска е жена која е хедонист, особено во својот дом.

Таа на својот Инстаграм многу често објавува фотографии од секојдневието, а меѓу најновите може да се види нејзината нова и впечатлива декорација во дневниот простор од домот.

фото:инстаграм/лилиафилиповска

Преовладуваат нежните бои, на кои контраст им прават деталите со бронзено-златен сјај. Цвеќиња, свеќници, перничиња и секако таа во прв план.

Мора да признеме дека дневниот престој на Лила потсетува како од некое списание за уредување на домот.

фото:инсатграм/лилафилиповска

Ако ви фали инспирација и сакате да промените нешто во просторот каде поминувате најмногу време, домот на Лила е вистинска инспирација.

Останати вести од Радио Милева