Радио Милева

Пејачот Никола Роквиќ доби син, а ова е неговата прва фотографија (фото)

Пејачот Никола Роквиќ доби син, а ова е неговата прва фотографија (фото)
фото:инсатграм/николароквиќ

Младиот пејач Никола Роквиќ и сопругата Бојана Баровиќ станаа родители на своето второ дете. По ќерката Леона, која на свет пристигна во август 2016 година, сега се роди и син, а гордиот тато убавата вест ја сподели на социјалните мрежи.

-Бог не благослови денес со нов член во семејтвото! Храбрата мама бојана на свет ја донесе нашата љубов Симеон, напиша Никола, кој доби бројни честитки од своите пријатели на Инстаграм.

фото:инсатграм/николароквиќ

Тој и Бојана за својата наследничка избраа библиско име, кое не се вбројува меѓу најпопуларните имиња во Србија. Значењето на името е „сослушување“ –„Бог слуша“.

 

View this post on Instagram

 

Bog nas je blagoslovio danas novim članom porodice! Hrabra mama @bojanabarovic donela je na svet našu ljubav Simeona!

A post shared by Nikola Rokvic (@nikolarokvic) on


Во прилог на веста Никола сподели фотографија и од малото реченце на бебенцето.