Радио Милева
не може без... „љубов“

Пејачот фатен на бендисување во геј клуб: Азис бара маж за… сериозна врска! (ВИДЕО)

Пејачот фатен на бендисување во геј клуб: Азис бара маж за… сериозна врска! (ВИДЕО)

Фолк-пејачот Азис се чувствувал  многу осамен затоа што некое време бил без момче. Неговата долгогодишна врска со мажот кој не го покажуваше визуелно, туку едноставно јавноста го знаеше само по името – Велизар, веќе не е дел од неговиот живот, пишува бугарски HotNews, наводно дознавајќи од сигурни извори.

Поради оваа причина, екстравагантната бугарска фолк ѕвезда се вдаде во потрага по нова возбуда. Неодамна,  Азис бил забележан во еден геј клуб, каде заминал на бендисување, па гледал момчиња. Тој пристигнал во друштво на неколку лица, од кои едниот бил личниот бодигард од неговото обезбедување.

„Васко, (како што му е вистинското име на Азис), постојано стоеше во сепарето на катот и директно ги гледаше одозгора на мажите. Тој изгледаше повеќе мажествено со брада, што е негов фетиш“ – коментирале лица од неговата непосредна околина. Пејачот стоеше простум, но во исто време не одби да се фотографира со фановите кои кога го забележаа, веднаш посакаа да се овековечат со него. Во текот на целата вечер, пејачот покажувал машко однесување, кое веќе некое време е негова нова фикс идеја. Ова очигледнои ги изнервирало дел од присутните посетители со поинаква сексуална оријентација, па удрија по фолкерот кој некогаш беше нивна геј икона:

„Очигледно, комплексот од минатото на Азис го мачи. Да се ​​прави ‘батка’ не му личи, особено затоа што како поинаков беше најзапаметен во целата негова кариера“ – констатирале дел од присутните во клубот таа вечер.

 

View this post on Instagram

 

Amazing party 👠🎤💄@elysiumhotelmykonos #azis #azisnewinsta #azisarmy #азис

A post shared by Azis Online (@azis_online_new) on

Останати вести од Радио Милева