Радио Милева

Пејачот Бобан Рајовиќ ја мажи ќерката, а за свадбата има проблем со музиката (фото)

Пејачот Бобан Рајовиќ ја мажи ќерката, а за свадбата има проблем со музиката (фото)
фото:бобан рајовиќ/инстаграм

Пејачот Бобан Рајовиќ претходно откри дека подготовките за венчавката на неговата ќерка Ивана се во тек.

– Постојано размислувам за нејзината свадба, подготовките се во тек. Свадбата во Црна Гора е закажана за летото, но сè уште не ја откривам локацијата. Постои можност дека ќе го промениме просторот, бидејќи многу гости нема да можат да собере. Првично, Ивана сакаше тоа да не биде класична свадба со многу покани, туку повеќе интимна атмосфера за стотина луѓе. Сепак, тоа беше невозможно – рече пејачката.

– Зетот Александар е одличен, веднаш го воспитав (се смее). Тој е малку повисок и покрупен од мене, но важно е дека тие се сакаат едни со други и се среќни.

фото:принтскрин/инстаграм

– Ќе ја финансирам целата свадба, а сите подароци што таа ќе ги добива од поканите ќе одат кај неа. Не смеам да кажам колку ќе ме чини – додаде Бобан.

– Кога ја прашав кој ќе пее, таа рече Дино Мерлин или Здравко Чолиќ. Таа мора да избере нешто пореално, проблемот е што таа најчесто слуша странци.

Останати вести од Радио Милева