Радио Милева
Ден за љубов

Пејачката се дотера и ја накити вилата со срциња: Прослава во домот на Цеца (фотоо)

Пејачката се дотера и ја накити вилата со срциња: Прослава во домот на Цеца (фотоо)
фото:цеца/инсатграм

Сестрата на балканската дива Светлана Цеца Ражнатовиќ, Лидија Очокољиќ со која живеат заедно, денеска има голем повод за славење.

Пејачката се потруди овој незаборавен ден во семејството да го одбележи на најубав можен начин за нејзината сестра.

фото:дамир дервишагиќ

Имено денеска Лидија и нејзиниот сопруг Предраг прославуваат 16 години од бракот.

фото:цеца/инсатграм

Додека се подготвува забавата Цеца сподели детали од својот дом, во дневната соба од вилата на Дедиње може да се забележи големо срце од балони, како и внатре бројот 16.

фото:цеца/инсатграм

Цеца покрај ова покажа и во каква елегантна комбинација го поминува времето додека ги чека гостите за прослава.

Останати вести од Радио Милева